Ewa i Grzegorz Kaczmarczykowie

Ewa Kaczmarczyk

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Rybniku w klasie fortepianu.
Absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Założyciel i dyrygent dziecięcego chóru "Giocoso" działającego od 1996 roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych. Nauczyciel sztuki. Organizator koncertów i konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży.
W latach 2002 - 2008 wraz z mężem dyrygent chóru mieszanego "Echo" w Łaziskach Górnych.
Współzałożyciel i dyrygent Grupy Wokalnej "Camerton".
W roku 2006 na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze nagrodzona wraz z mężem Nagrodą Specjalną Jury dla dyrygentów za prowadzenie chóru wielopokoleniowego.

Grzegorz Kaczmarczyk

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Rybniku w klasie skrzypiec. Absolwent Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Nauczyciel sztuki, założyciel i dyrygent dziecięcego chóru "Dzwoneczek" działającego od 1992 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu. Organista w parafii św. Jana Chrzciciela w Orzeszu - Jaśkowicach.
W latach 1994 - 1995 II dyrygent chóru "Chopin" w Bujakowie. Od 1996 dyrygent chóru żeńskiego "Mokrzanki" w Mikołowie Mokrem.
W latach 2002 - 2008 wraz z żoną dyrygent chóru mieszanego "Echo" w Łaziskach Górnych.
Organizator licznych imprez muzycznych, koncertów i festiwali dla dzieci w powiecie mikołowskim. Od 2006 roku dyrektor artystyczny Okręgu Mikołowskiego PZChiO. Współzałożyciel i dyrygent Grupy Wokalnej "Camerton".
W roku 2006 na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze nagrodzony wraz z żoną Nagrodą Specjalną Jury dla dyrygentów za prowadzenie chóru wielopokoleniowego.